BARTUV BLOG

postavy

Ned Flanders

Každý z nás má nějaké sousedy a každý z nás ví, jak je to s nimi těžké. Nikdo z nás to ovšem se svými sousedy nemá tak těžké, jako Ned Flanders se svým sousedem Homerem Simpsonem.
Dobrák od kosti, hluboce věřící, morálně čistý, vždy s úsměvem na tváři a ochotný pro bližního svého do ohně skočit. Ale má dvě drobné chybky - je naprosto naivní a neuvěřitelně vtíravý.

Ned Flanders, který Homerovi “půjčil” všechno od kladiva, přes stolek od televize až po klimatizaci. Ve skutečnosti se tyto věci postupně stávají trvalými členy Simpsonovic domácnosti a Ned už je zřejmě nikdy neuvidí.

Ned je člověk který má neustále dobrou náladu - a kdyby o ní snad měl přijít, okamžitě si jí vrátí svými nesmyslnými průpovídkami typu “hůdyli důdily” “jakpakliso vedelisi simpsnili” “gugily dugily” “Buenos ding-dong-diddly-dias, senor!" a podobně.

A Ned je také hluboce věřící, velmi hluboce, snad tak hluboce že kdyby šel jen o centimetr hlouběji už by byl v pekle. Reverend Lovejoy má panický strach z řinčícího telefonu, v němž se schovává Nedův hlas s dotazem, jestli je hříchem zašlápnutí brouka.

Jako asi jako jediný v seriálu ztvárnil Boha, a to v epizodě o Simpsonovských biblických příbězích, v jednom ze strašidelných dílů byl pánem celého světa, což byla Homerova noční můra.

Má dvě děti - dvojčata Roda a Todda, kteří jsou pevně vychováváni ve víře a v porovnání s ostatními dětmi jsou jaksi “divní”. Nesmějí se dívat na televizi, musí se modlit alespoň třikrát denně a jediná videohra kterou můžou hrát je “Konvertuj Satana”. V případě ohrožení víry je oba Ned popadne a alespoň na půl roku se s nimi zavře do protateistického krytu, kde hrají člověče nezlob se.

Ned měl také manželku - Maud. Zemřela však při nehodě na fotbalovém stadionu, kdy byla zasažena cca deseti tričky, adresovanými Homeru Simpsonovi, načež se zřítila přes hranu stadionu a zemřela po dopadu z výšky. Ned, který byl na své ženě silně citově závislý, nesl ztrátu své manželky velmi těžce a ještě dlouho mu trvalo než se vzpamatoval a dokázal se odtrhnout od vzpomínky na ni.

Měl také ještě jednu, Las Vegasskou ženu, kterou si pořídil při flámu s Homerem. Tato žena však nevystupovala v žádných dalších dílech (na rozdíl od té Homerovy), a tak nevíme, co se s ní stalo.

Jinak je Flanersovic rodina velmi rozrostá - v díle “Líza vegetariánem” pořádal Ned na své zahradě rodinnou sešlost, při níž bylo na první pohled jasné že Flandersovi jsou konzervativní rodina - všichni vypadali stejně jako Ned. To se dá vysvětlit jednak degenerací rodiny, jednak malou fantazií Matta Groeinga, hlavního kreslíře seriálu.

Ned je původním povoláním lékárník ale již delší dobu pracuje ve svém obchodě jménem Leftorium, kde prodává potřeby pro leváky. Všechno od levorukého otvíráku na konzervy, přes levoruké pero a levoruké hrnky po kompletně levoruké auto. Bohužel za celou dobu existence Leftoria byly prodány pouze tři věci. I přesto neztrácí Ned naději že jednou budou všichni leváci na světě nakupovat v jeho obchodě.

Žádné komentáře