BARTUV BLOG

Simpsonovi ve filmu uz ke stazeni !!!

Simpsonovi ve filmu

Kdo by o nich neslyšel. Pětičlenná rodinka ze Springfieldu si našla diváky na celém světě. Po odvysílání 18. řady úspěšného seriálu se fanoušci konečně dočkali. Simpsons The Movie neboli Simpsonovi ve filmu (jak zní český název) se pomalu blíží k nám. Světová premiéra se uskuteční 26.7. a snímek je nyní ve fázi dabingu.Trocha historie
Jen málokdo nyní po pátrání ve své hlavě a přemýšlení kde že se vlastně tyto zábavné žluté postavičky vzali nalezne odpověď. Je tomu totiž neuvěřitelných dvacet let kdy se objevil první díl v takzvané Tracey Ullman Show . Jednalo se o pořad Tracey Ullman, jenž jako v jiných show zvala hosty, ale navíc se v tomto pořadu objevovali první díly Simpsonových. Tehdy se jednalo ještě o krátké epizodky, které se skládaly zpravidla pouze z vykreslení jednoho vtipu. FOX se rozhodl Simpsonovi koupit a vyplatilo se. První díl byl odvysílán dne 17. prosince 1989 a jeho přijetí bylo víc než dobré. Matt Groening se nechal inspirovat svou rodinou a pojmenoval jednotlivé postavičky po svých blízkých. Otec Homer, matka Marge atd.. To tehdy ještě netušil, že jednoho dne se stane tvůrcem jednoho z nejkultovnějších animovaných seriálu devadesátých let.

Současnost
Seriál se nyní dostal do konce 18. série a dá se říci, že se tvůrcům stále ještě daří. Zarytí fanoušci jsou spokojeni. Takže otázka jestli myšlenka udělat ze Simpsonových celovečerní film není už promarněná je zodpovězena. Není. Studio očividně o filmu přemýšlela již v minulosti, neboť si před deseti lety nechala registrovat doménu simpsonsthemo­vie.com. Teprve teď se ale FOX rozhoupal a přesvědčil tvůrce aby se tak uskutečnilo.

Příběh
O čem budou Simpsonovi ve filmu se mluví od samotného ohlášení snímku. Ovšem jen mezi fanoušky. Informací o scénáři je velmi málo. Na různých fórech se mluví o Homerově nedbalosti, která zapříčiní katastrofu ve Springfieldu. Podle trailerů se dále usuzuje také, že nikdo nebude mít Homera rád kromě přiblblého prasete, jenž si Homer oblíbí natolik, že začne opomíjet Bárta a ten si začne myslet, že je synem Neda Flenderse. Líza se naopak zamiluje do jednoho z aktivistů Greenpeace. Zda je to ale pravda bohužel nevíme a takovýchto dohad jsou spousty. Zdá se, že nezbývá nic než se nechat překvapit.

S čím se film musí poprat?
Jedním z největších problémů nastal ve chvíli kdy se v prvním vydaném traileru objevil Bart projíždějící městem úplně nahý. Amerika se „začala bouřit“ a naléhala na studio, aby se tato scéna ve filmu neobjevila. Zda se tak stane není známo, ale je možné že zakročí cenzura. Pokud by se tak nestalo jednalo by se o první Hollywoodský film, který by byl uveden s označením mládeži přístupno. Další problém do kterého se studio dostalo je kam zasadit premiéru filmu. Ve Spojených státech je Springfieldů hned šestnáct. 20th Century Fox se tedy rozhodl, že vyhlásí konkurz. Po předložení krátkých videí, které si města natočí bude pak jedno vybráno.

Dabing
Simpsonovi se dostanou na plátna kin v jedno magické datum, které platí pro většinu zemí na světě včetně České Republiky. Nyní se film nachází ve fázi dabingu. Ten probíhá tak, že do Čech byla zaslána kopie filmu v nedodělaném stavu, tj. že ještě není vybarvená a chybí jedna scéna, která se pošle těsně před premiérou s vybarvenou kopií a bude narychlo dodabována. Českého dabingu se dočkáme tedy hned v den premiéry. Nyní nezbývá nic než jen čekat a těšit se.

Poslední komentáře
27.04.2015 16:03:05: Vaše vysněné přípravky z přírody www.kosmetika-sleva.cz oriflame. Very Me kolekce od společnosti or...
11.06.2012 16:55:33: www.firmavdluzich.cz zrušení společnosti
24.01.2012 14:27:36: půjčky bez registru ihned
22.09.2009 21:18:30: smiley${1}smiley${1}jak se to stahuje